Главная » Финансы » Блок Черновецкого обвиняют в арендных махинациях

Блок Черновецкого обвиняют в арендных махинациях

«Доволі своºрідно розглядаються приватизаційні справи у Солом'янському районі столиці. Пояснюºться це досить просто – у постійній депутатській комісії з питань власності з одинадцяти членів шість, тобто більшість, входять до блоку Леоніда Черновецького. З легкої руки депутата Романа Слободяна (член Блоку Черновецького) запрацював ноу-хау-механізм шантажування потенційних орендарів, вимагання від них грошей за право оренди комунального майна. Так, під час проведення конкурсу на право оренди пошукувачі подають конкурсні пропозиції відповідно до положення про конкурс, а переможцем ста º той, хто пропонуº платити найбільшу орендну плату.

Депутати блоку Леоніда Черновецького організували фіктивні подання конкурсних пропозицій, результатом яких º нібито сплата оренди близько 1200-1500 грн. за 1 м2, що в принципі неможливо, оскільки реальна орендна плата за аналогічні приміщення на ринку становить 200-250 грн. за м2. Це робиться з метою не допустити перемоги реальних конкурсантів, які дійсно бажають орендувати комунальне майно і сплачувати орендну плату до бюджету району.

Справжньою метою такого механізму º шантаж потенційних переможців конкурсу шляхом вимагання коштів за відмову в участі в конкурсі. Зловживання здійснюються шляхом перегляду приватизаційних справ (які нібито мають проходити експертизу в депутатській комісії) та виявлення в них певних (фіктивних й надуманих) недопрацювань. Безпосередн º зловживання полягаº у вимаганні в орендарів певної суми за вирішення їхнього питання через комісію та внесення їх до списку приватизації, що затверджуºться сесіºю райради.

Використовуючи такий важіль, депутати блоку Леоніда Черновецького легко і безкарно спрямовують фінансові потоки собі до кишені, абсолютно не турбуючись про наповнення районного бюджету. Розмір суми залежить від привабливості об'ºкта та його ринкової вартості. За попередніми даними, на останніх двох сесіях через голосування пройшло близько 80 орендарів, які отримали згоду на приватизацію, таким чином, в них маº бути витребувано близько 850 тис. дол. США. Це можливо детально перевірити шляхом тісного співробітництва зі скривдженими орендарями: хто, кому, де, скільки сплачував готівкою або через банківські рахунки для того, щоб йому не чинили штучних перешкод у приватизаційному процесі, який чітко й прозоро регулюºться нормами права. Цікаво, такий механізм санкціонований власне Черновецьким чи його зятем Супруненком…

&; ще одне цікаве питання: ця хвороба шахрайства притаманна тільки депутатам Солом'янської районної ради, чи може це вже епідемія київського масштабу?» — пишет автор.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

x

Check Also

Просчёты ЕС и США привели к росту цен на дизельное топливо

Цены на дизельное топливо в Соединенных Штатах достигли исторического максимума, вызвав удивление даже в контексте растущей стоимости сырья. В США, стоимость дизеля поднялась выше отметки в 140 долларов за баррель, и подобный рост также отмечен в Европе.